خانه فرزندان شکوه مهر 2

این خانه از سال 94 با ظرفیت 20نفر برای حمایت و نگهداری شبانه روزی فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست پسر بین سنین12 تا 18 سال تاسیس گردید.

که در ابتدا در محلی استیجاری واقع در سیدرضی 31 شروع به فعالیت و سپس در سال 96 به منزلی واقع در صیاد32( پلاک32 )با عرصه 600 متر زمین و 600 متر بنا که به همت جمعی از خیرین و هیئت مدیره موسسه خریداری و بازسازی گردید انتقال یافت. این محل در 2 طبقه بنا شده که طبقه اول خوابگاه و محل زندگی فرزندان و طبقه دیگر واحد اداری می باشد . در حال حاضر 20نفر از فرزندان بی سرپرست در این خانه مستقر می باشند که از طریق دادگستری و سازمان بهزیستی پذیرش و به این خانه تحویل داده میشوند .در بدو ورود به این خانه پس از تشکیل پرونده برای فرزند، در صورت نداشتن اطلاعات پزشکی لازم تمامی آزمایشات لازم برای تشخیص سلامت یا عدم سلامت فرزندان انجام می شود و در صورتی که فرزندی دارای مشکل خاصی باشد و نیاز به درمان داشته باشد اقدامات لازم جهت درمان وی صورت می گیرد . در صورتی که فرزندی فاقد شناسنامه و دفترچه درمانی باشد اقدامات لازم در این خصوص انجام می شود. در این مرکز علاوه بر نگهداری شبانه روزی، آموزشهای لازم توسط مربیان و مسئولین خانه جهت ادامه یا شروع به تحصیل فرزندان در مدارس عادی انجام می گیرد .

فعالیت ها:

-1 بهره گیری از معلمان افتخاری جهت تدریس دروس آموزشی به فرزندانی که مشکل یادگیری دارند . -2 برگزاری کلاسهای آموزش قرآن توسط معلمان افتخاری. -3 برگزاری کلاسهای هنری ( معرق کاری،حکاکی روی سنگ و... ) در مرکز توسط مربیان افتخاری . -4 ثبت نام فرزندان در کلاسهای فنی حرفه ای در تعطیلات تابستان متناسب با استعداد فرزندان. -5 فراهم آوردن شرایط و امکانات تفریحی برای فرزندان در اوقات فراقت از جمله سینما،شهـربازی،پارک ،استخر و اردوهای تفریحی.-6 برگزاری اردوهای داخل استانی و خارج استانی و خارج از کشور. -7 شرکت کردن فرزندان به همراه مربی در مراسمات مذهبی و مناسبتی همچون مراسمات محرم، 22 بهمن و ... برای آشنایی بیشتر فرزندان با این مراسمات .

اهداف :

-1نگهداری،آموزش و تربیت فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست در رده سنی 12 تا 18 سال . -2 پیگیری های پس از ترخیص . -3 در صورت امکان واگذاری به خانواده جایگزین و یا تحویل به خانواده خود در صورت رفع مشکلات خانواده مبنی بر عدم صلاحیت نگهداری از فرزند .

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.