خانه فرزندان شکوه 3

این خانه با کمک جمعی از خیرین و مسئولین موسسه در فضایی با متراژ 600 متر مربع و زیر بنای 300متر مربع واقع در ویلای 10پلاک 17 جهت اسکان فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست رده سنی 2 تا 6 سال تجهیز و در مورخه 97/9/14 با هدف نگهداری شبانه روزی این عزیزان فعالیت خود را آغاز کرد .

این عزیزان از طریق دادگستری و سازمان بهزیستی به این خانه تحویل داده می شوند . در حال حاضر 15 نفر پسر 2 تا 6 سال در این خانه مستقر می باشند . فرزندان بر اساس مشکلاتی که دارند از برنامه های گفتار درمانی،کاردرمانی و بازی درمانی استفاده می کنند . فرزندانی که بیش فعال هستند نیز زیر نظر متخصص تحت درمان قرار می گیرند.این فرزندان با ثبت نام در مهد کودک و پیش دبستانی های خارج از خانه از آموزشهای آنها بهره مند میشوند و در خانه نیزآموزشهای لازم متناسب با سن آنها توسط مربیان انجام می شود در زمینه فرزند خواندگی،ماهیانه بین 2 تا 3 نفر از فرزندان به عنوان فرزند خوانده به خانواده های فرزند پذیر واگذار می شود.


فعالیت ها:

-1ثبت نام فرزندان در مهد و پیش دبستانی جهت ارتقای سطح آموزشی آنها در این سنین .-2انجام برنامه های بازی درمانی،کاردرمانی و گفتار درمانی برای فرزندان جهت رفع مشکلاتشان . -3برگزاری مراسمات مناسبتی و جشن تولد برای فرزندان در داخل خانه . -4اعزام فرزندان به مکانهای تفریحی (پارک - سینما - شهربازی و ... ). -5 برگزاری کلاسهای آموزشی برای فرزندان در مجموعه به کمک مربیان افتخاری( قرآن،زبان و ... ) -6انجام اقدامات پزشکی لازم توسط مسئول پزشکی خانه برای فرزندانی که نیاز به درمان دارند و تامین هزینه های مربوطه از طریق کمک های خیرین .

اهداف:

-1نگهداری،آموزش و تربیت کودکان بی سرپرست و بد سرپرست پسر . -2پیگیری پس از ترخیص فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی تا 5سال . -3واگذاری فرزندان به خانواده های فرزند پذیربه عنوان فرزند خوانده.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.