بازديد جواد فروغى دارنده مدال طلاى المپيك و جهان از موسسه خيريه بوستان شكوه مهر

جواد فروغی دارنده قهرمان تیم ملی تیراندازی ایران در رقابت‌های المپیک 2020 توکیو، صبح امروز از موسسه خیریه شکوه مهر بازدید کرد.

این قهرمان المپیک در حاشیه این بازدید، ضمن آموزش تیراندازی به فرزندان معلول ذهنی آسایشگاه شهید بهشتی مشهد، در مسابقه تیراندازی آنان شرکت کرد.

قهرمان المپیک 2020 توکیو در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران پیرامون وضعیت تیراندازی ایران پس از درخشش در المپیک توکیو اظهار داشت: ظرفیت تیراندازی کشور تا یکی-دو سال قبل دیده نمی‌شد اما کسب مدال‌ها در قطر و افزایش سهمیه‌هایی که در تفنگ و تپانچه داشتیم، سبب شد به رشته تیراندازی بیش از گذشته توجه شود.

فروغی با بیان اینکه از ابتدای امسال با کسب طلای جام جهانی هند و با قهرمانی اروپا و طلای المپیک، انتظارات به‌صورت تصاعدی از رشته تیراندازی و تپانچه بالا رفته است، خاطرنشان کرد: نزدیک‌ترین مسابقه‌ای که در پیش داریم، مسابقات جام‌جهانی مصر در اسفند‌ماه است که امیدوارم بتوانیم در آن شرکت کنیم. عمده مشکلات مربوط به تحریم و میزان واردات فشنگ و مهمات است. پس از برطرف‌کردن این مشکلات، باید روی موضوعاتی از قبیل آموزش و قراردادهایی که لازم است با مربیان و تشکیل کادر فنی تیم‌ها بسته شود، تمرکز کنیم. همچنین کشورمان برای حضور در المپیک پاریس وضعیت خوبی دارد اما برای رشته‌های فشنگ‌خور مشکلاتی وجود دارد. فدراسیون باید به فکر تهیه فشنگ باشد.

قهرمان تیراندازی المپیک 2020 توکیو ادامه داد: در وهله نخست انتخابات فدراسیون تیراندازی را در پیش داریم. پس از تعیین‌تکلیف‌شدن فدراسیون باید به فکر حل مشکلات باشیم. رئیس فدراسیون جدید باید بستن تیم‌هایی با نفرات مناسب برای بازی‌های آسیایی را در اولویت و دستور کار خود قرار دهد.

فروغی همچنین در بخشی از سخنانش به بازدید خود از آسایشگاه معلولان شهید بهشتی مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: در این آسایشگاه در خدمت کسانی بودیم که در مراکز بوستان‌های شکوه مهر مستقر هستند. از این بازدید حس خوبی گرفتم و باید تشکر کنم از کسانی که این عزیزان را در این آسایشگاه بر اساس استعدادهایشان تفکیک کرده، پرورش داده و به سطوح بالاتر ذهنی می‌رسانند.

این قهرمان المپیک 2020 توکیو با تاکید براینکه از مسئولان تقاضا دارم از این مراکز و مراکز گسترده شکوه مهر حمایت کنند و بدانند هزینه‌هایی که در این مراکز صورت می‌گیرد، سرمایه‌گذاری روی این افراد مستعد است، تصریح کرد: خروجی فعالیت‌های دستی و هنری سطح قابل قبولی دارد و حتی می‌تواند در بازار عرضه شود. فعالیت‌های هنری افراد حاضر در این آسایشگاه شایسته این است که به بالاترین قیمت فروخته شود تا انگیزه بیشتری برای کسانی که در این آسایشگاه فعالیت دارند، فراهم کند.

💳شماره کارت بانک تجارت موسسه خیریه بوستان شکوه مهر

5859837000326484

فعالیت‌های موسسه خیریه بوستان شکوه مهر را در فضای مجازی دنبال کنید

موسسه‌ خيريه‌ بوستان‌ شكوه‌ مهر موسسه‌خيريه‌بوستان‌شكوه‌مهر