بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید‌محمود مدنی‌بجستانی

 

قدردانی مدیر جامعة الزهرا از اقدامات ارزشمند موسسه خیریه بوستان شکوه مهر/‌حمایت از توانخواهان و مددجویان عبادت است.

مدیرسابق جامعة الزهرا با تجلیل و قدرانی از اقدامات ارزشمند بوستان خیریه شکوه مهر گفت:‌حمایت و خدمت به توانخواهان و مددجویان نوعی عبادت است.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیربه بوستان شکوه مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید‌محمود مدنی‌بجستانی در بازدید از ‌موسسه خیریه بوستان شکوه مهر با اشاره به اهمیت خدمت به مردم از دیدگاه اسلام و قرآن اظهار داشت: انسانی که گل سرسبد مخلوقات خداوند است اگر ارزش و اندازه خود را بداند و هدف خود را بشناسد می‌تواند به جایگاهی برسد که دنیا در مقابل او زانو بزند. در حدیثی زیبا امام سجاد علیه‌السلام می‌فرمایند: «مَن کَرُمَت عَلَیه نَفسُهُ هانَت عَلَیهِ الدُّنیا؛ ‌ هر کس براى خودش ارزش قائل باشد، دنیا نزد او خوار مى‌شود.» کسی که جایگاه خود را بداند و براى خود ارزش قائل باشد، دنیا نزد او خوار مى‌شود‌ و کسی که دنیا و لذت‌های زودگذر آن در نزد او خوار شود، به دنبال لذت‌های آخرت خواهد رفت.

وی با بیان اینکه خدمت به انسان یکی از ارزشمند‌ترین عبادت‌ها در دین اسلام است، افزود: اگر انسان‌ها توانمندی کم‌تری داشته باشند‌ ثواب خدمت به آنها نیز بیشتر است‌ آنچنان که در روایت‌های مختلف نیز بر اهتمام ورزیدن به امور مسلمین تأکید بسیاری شده تا جایی که «ایجاد و تقویت روحیه خدمت به دیگران» به عنوان یکی از اصول مهم تعلیم و تربیت دینی معرفی شده است.

مدیر جامعة الزهرا با بیان اینکه حمایت از افراد توانخواه و مددجویان ‌رسالتی است که بر عهده همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی قرار دارد، تصریح کرد:  دو گام اساسی در این نوع مجموعه‌ها وجود دارد که باید در خصوص توانایی این توانخواهان عزیز با کمک مبلغین و حوزه علمیه  بتوانیم این اعتماد و باور‌سازی در جامعه گسترش دهیم و مردم جامعه بپذیرند که این توانخواهان توانایی این را دارند که به درجات بالا اجتماعی برسند و نقش‌آفرینی داشته باشند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی فرصت بسیار مغتنمی را فراهم کرده ‌تا اقشاری از جامعه که نیازمند دریافت خدمت حمایتی هستند به میزان بیشتری از اینگونه خدمات بهره‌مند شوند و در طول تاریخ انقلاب اسلامی هم تلاش مسئولان در همین جهت بوده است، ادامه داد: ‌در گام دوم افراد خیر هم باید با این  مراکز آشنا ‌شوند و در کارهای خیر نیز سهیم باشند‌.

مدیر جامعة الزهرا با بیان اینکه حوزه علمیه  و علما باید در این کارهای خیر نقش‌آفرینی داشته باشند، اضافه کرد: ‌خیرین عزیز باور کنند یکی از کارهای خیر ارزشمند‌ همراهی با‌ موسسات خیریه همچون بوستان شکوه مهر است.

وی در پایان با بیان اینکه خدمت در موسسات ‌توان‌بخشی و کمک به کم‌توانان جامعه موجب سعادت و عاقبت‌به‌خیری می‌شود، تصریح کرد: فعالیت و کار در موسسات خیریه ‌از قداست بالایی برخوردار است به طوری که می‌توان گفت‌ موسسه خیریه بوستان شکوه مهر بهترین مرکز برای خدمت‌رسانی است‌ و حضور خیرین ‌نقش مهمی در حمایت و رفع نیاز‌های توانخواهان و مددجویان را به دنبال خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.